top of page

Poznaj bliżej kandydata na PSU -wywiad z Laurą Baś

  • Nov 19, 2025
  • 2 min read

Updated: Dec 12, 2025



K.M.: Cześć, jestem z kandydatką na prezydentkę naszej szkoły Laurą Baś z klasy 3D. Za moment zadam ci parę szybkich pytań, aby nasi czytelnicy mogli cię lepiej poznać.

L.B.: Hejka wszystkim!

K.M.: Pierwsze pytanie brzmi: jakie trzy słowa najlepiej opisują twój charakter?

L.B.: Myślę, że zorganizowana, wytrwała i zaangażowana.

K.M.: Gdybyś mogła przeżyć jeden dzień jako dowolna osoba, to kto by to był i dlaczego?

L.B.: Może to trochę pospolita odpowiedź, ale wybrałabym Zoję Skubis. Uważam ją za wzór do naśladowania nie tylko dla młodych dziewczyn, ale dla każdego z nas. Imponuje mi jej upór w dążeniu do celu, wytrwałość i liczne sukcesy.

K.M.: Rozumiem. Jaką jedną rzecz chciałabyś, żeby uczniowie zapamiętali o tobie po tych wyborach?

L.B.: Chciałabym być zapamiętana jako osoba prawdziwie słuchająca innych i dotrzymująca złożonych obietnic.

K.M.: Kolejne pytanie dotyczy twojej przyszłości. Jakie jest twoje największe marzenie?

L.B.: Z racji tego, że jestem na biolchemie, to pewnie nie będzie zaskoczeniem, że marzę o studiach medycznych. Gdyby udało mi się dostać na UJ i zrobić specjalizację z chirurgii ogólnej, byłabym mega spełniona.

K.M.: Życzę ci, żeby właśnie tak się stało. Gdzie widzisz siebie za kilkadziesiąt lat?

L.B.: Ciężko mi stwierdzić, w końcu życie może się różnie potoczyć. Na pewno chciałabym założyć rodzinę, więc pewnie gdzieś z nimi, podczas jakiejś podróży.

K.M.: Gdybyś mogła zmienić jedną rzecz w dzisiejszym świecie, co by to było i dlaczego?

L.B.: Marzy mi się, by ludzie byli bardziej otwarci na innych i nowe doświadczenia. Niestety w społeczeństwie powszechna jest znieczulica, a wiele osób skupia się tylko na własnych ideach.

K.M.: Gdybyś mogła wprowadzić nową tradycję szkolną, jaka by to była?

L.B.: Bardzo mnie inspiruje życie społeczne w liceach w USA. Podczas, gdy my mamy tylko studniówkę i ewentualnie półmetek, oni tradycyjnie organizują bale w każdym roku. Byłoby super wprowadzić taki zwyczaj również u nas.

K.M.: Rzeczywiście brzmi ciekawie. Kolejne pytanie także dotyczy szkoły: jakie miejsce w niej jest twoim ulubionym i dlaczego?

L.B.: To miejsce, w którym właśnie siedzimy, czyli sala 44. Jest to moja klasa, i najbardziej lubię w niej spędzać przerwy ze znajomymi.

K.M.: Powoli zbliżamy się do końca wywiadu. Gdybyś mogła zorganizować dowolne wydarzenie w szkole bez żadnych ograniczeń, co by to było?

L.B.: Zorganizowałabym wykłady ze znanymi zagranicznymi sportowcami, artystami, projektantami mody i biznesmenami.

K.M.: Ostatnie pytanie brzmi: z jakim bohaterem literackim lub filmowym najbardziej sięutożsamiasz i dlaczego?

L.B.: Przyznam się, że nad tym pytaniem myślałam najdłużej. Na pewno w jakimś stopniu utożsamiam się z Mirandą Priestly z Diabeł ubiera się u Prady , bo nieodłączną częścią mnie jest moda i sztuka. Lubię ją za jej kreatywność, ambicje i bycie świetną liderką.

K.M.: To już koniec tego wywiadu. Bardzo dziękuję ci za poświęcony czas i życzę

powodzenia w dalszej części kampanii.

L.B.: Ja również dziękuję i mam nadzieję, że ten wywiad pozwoli wam poznać mnie dużo lepiej.


Karolina Miodunka

Comments


© The Nowodworek Times 2026 

All rights to graphics, articles and overall design of the website are reserved to The Nowodworek Times by I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie

bottom of page