NOWODWOREK - co musicie wiedzieć?
- Oct 11, 2021
- 2 min read
Wielu z Was pewnie sporo słyszało o Nowodworku, elitarnej szkole krakowskiej z najwyższymi wynikami, surowymi nauczycielami i uczącymi się 24/7 uczniami. Tak naprawdę nie ma się czego bać. Jesteśmy szkołą cudownych ludzi, pełnych zapału nauczycieli, kółek pozwalających rozwijać swoje pasje, wyrażać własne opinie i myśleć jak najbardziej kreatywnie. (Więcej o kołach zainteresowań w tym wydaniu w artykule Olgi Leśkiewicz!).

Co musicie wiedzieć o nowodworskim życiu?
Po pierwsze i najważniejsze - w Nowodworku obowiązuje RUCH PRAWOSTRONNY! I skoro już mowa o korytarzach, brak zatorów pod salami (szczególnie pod salą 19) byłby mile widziany - na przerwach można siedzieć w klasach. Wielu z nas zostało pokonanych przez cud architektury, schody nowodworskie, które czasem bywają niebezpieczne, więc nie martwcie się jeśli komuś poślizgnie się noga i uważajcie na siebie.
Szybki przegląd szkoły: na parterze znajduje się portiernia, sala gimnastyczna oraz sale od 4 do 11, na pierwszym piętrze sale od 16 do 29, na drugim od 30 do 42, a na trzecim od 43 do 49, natomiast sale informatyczne 1 i 2 przy wejściu od dziedzińca i mniejszej klatce schodowej. Powodzenia!
Ważna informacja od samorządu dla osób menstruujących - uzupełniamy różowe skrzyneczki w łazienkach, tak żeby każdy mógł z nich korzystać! I nie bójcie się używać pozostawionych tam artykułów higienicznych - są dla wszystkich.
W Polakowskim, restauracji mistrzów sztuki kulinarnej, obowiązują dwie kolejki - dla tych co przybywają z zarezerwowanym wcześniej zamówieniem i dla tych,
którzy dopiero zamawiają. Nie ma pierwszeństwa, odbiera się jedzenie na zmianę. Warto dodać, że nie polecam kawy z automatów (choć lepsze to niż nic).
Pamiętajcie - dbajcie o siebie. Wiem, że nauki jest dużo, bierzecie udział w zajęciach dodatkowych, spotykacie się ze znajomymi, czy oglądacie z pewnością świetne filmy, ale kilka godzin snu jest dość potrzebne. Ze wstępnych badań, dwie godziny snu, czteropak energetyków i dziesięć kaw na dłuższy czas nie wystarczą, a wyspanie się przed testem czy poniedziałkiem zawsze dobrze zrobi.
Na koniec, wraz z ciągnącą się pandemiczną atmosferą, przypominam o zachowaniu dystansu, myciu i odkażaniu rąk, noszeniu maseczek na korytarzach i ogólnym troszczeniu się o zdrowie swoje, swoich rodzin, znajomych i pana Ryszarda.
Miłego dnia i smacznej kawusi życzę!
Berenika Kowalska



Comments